museum logo

צילום:
Eclipse_media
Marc Israel Sellem/Jerusalem Post

מוזיאון הסובלנות ירושלים גאה להציג:

אירוע הפתיחה הרשמי של התערוכה החדשה: "06:29 מחושך לאור", העוסקת באירועי השבעה באוקטובר

9 למאי, 2024

מוזיאון הסובלנות ירושלים ערך את אירוע הפתיחה של התערוכה החדשה "06:29 מחושך לאור" במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, חברי הנהלת המוזיאון ובמעמד משפחות החטופים והנרצחים.

"זו התערוכה הגדולה הראשונה שמציגה את הפשעים הנוראיים של ה-7 באוקטובר, ואת האחדות הגדולה שנוצרה אחריהם", אמר לארי מייזל, יו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון. "כאשר אויבינו צוברים כוח, והאמת מותקפת, אירועי ה-7 באוקטובר כבר מוטלים בספק. התערוכה הזו יכולה לדחוף לאחור את הבורות ולזכות בליבם של חסרי המידע", הוא הוסיף.

התערוכה החדשנית מציגה את נקודת מבטן של נשות ישראל – 25 עדויות של נשים אמיצות אשר נפגעו בשבת השחורה, נלחמו במחבלים, טיפלו בפצועים, נחטפו ונשבו, התאלמנו, איבדו אדם אהוב או שבן משפחתן נחטף לשבי החמאס.

ככל שהתערוכה מתקדמת, צצים סיפורי הגבורה, המוכיחים כי גם ברגעים האפלים ביותר, העם היהודי – בארץ ומחוצה לה – מתאגד כדי להניע את העתיד קדימה.

הנשיא הרצוג שיתף בדבריו: "גם כשהשמש ממשיכה לזרוח מדי יום, אנחנו עדיין רואים את החושך… התערוכה הזו מביאה את הכל לקדמת הבמה, ומאפשרת להיבנות מהחושך הזה, לצד הזיכרון התמידי".

הנשיא הזמין את הציבור מכל רחבי העולם לבוא ולבקר בתערוכה, וכן הודה להנהלת המוזיאון: "מוזיאון הסובלנות ירושלים מאפשר לך לראות את החושך, אבל גם את האור שמאפשר לנו להתקדם יחד".

באירוע נאמה גם שלי שם טוב, אמו של החטוף עומר שם טוב שעדיין מוחזק בשבי החמאס. "כשצילמתי את הסרטון [לתערוכה] לפני חודשיים, חשבתי שאגיע עם עומר לפתיחה", אמרה בצער תוך שעצרה את דמעותיה. במקום זאת, "אנחנו עדיין 215 ימים בסיוט הזה. 215 ימים שאני מתעוררת ורואה את השמש וחושבת על עומר שלא ראה שמש כל הזמן הזה".

שלי, בעמידה איתנה, הזמינה את העולם לשתף את סיפוריהן של נשות ישראל האמיצות, שסופרו ולא סופרו, כדי ש"נוכל לצאת שוב מהחושך לאור".

חבר הנהלת המוזיאון, סילבן אדמס, קיבל מחיאות כפיים סוערות במהלך נאומו, שבו אמר שנשות התערוכה "הן עמוד השדרה של העם שלנו". אדמס הצביע על כישלון חמאס בפגיעה באחדותנו, "מול האנטישמיות המכוערת, הגאווה היהודית חזרה", אמר. הוא סיים את דבריו בנימה חיובית לעתיד ואמר "מקדש הסובלנות שלנו בעיר היהודית החשובה בעולם… רק מתחיל!".

אירועים נוספים

14 במאי, 2024
מוזיאון הסובלנות ירושלים ערך את תפילת יום העצמאות המסורתית בהשתתפות למעלה מ-1,500 מתפללות ומתפללים!
למעלה מ-1,500 גברים ונשים, כולל נציגים ממשפחות החטופים, לקחו חלק בתפילת הלל חגיגית, אשר נערכה בבוקר יום העצמאות במוזיאון הסובלנות ירושלים. זו הייתה תפילה מלאת רגש, בליווי ההרכב א – קליינער בענד – שהפכו את תפילת החג לחוויה מוזיקלית ייחודית.
12 במאי, 2024
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשיתוף הג'רוזלם פוסט
מוזיאון הסובלנות ירושלים קיים את טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשיתוף הג'רוזלם פוסט והשנה, היה זה טקס קשה ואמוציונאלי במיוחד. האורחים הרבים מילאו את האולם בן ה-400 המושבים במוזיאון, כאשר רבים מהם אף התיישבו על המדרגות או עמדו בצד כדי לצפות במהלך הטקס.
4 לאפריל, 2024
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את אירוע בני ובנות מצווה השנתי של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל
ב 4 לאפריל 2024 קיימנו במוזיאון הסובלנות ירושלים את אירוע בני ובנות מצווה השנתי של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, ובמסגרתו 48 יתומי צה"ל וכוחות הביטחון שאיבדו את יקיריהם במערכות ישראל, חגגו בר ובת מצווה במוזיאון.
דילוג לתוכן