museum logo

"ברוכים הבאים,

מוזיאון הסובלנות ירושלים פותח בימים אלה את שעריו."

 

תערוכות

פתוח

אנו מזמינים אתכם למסע של התבוננות, למידה והשראה דרך שתי תערוכות עוצמתיות.

'06:29 – בין חושך לאור' מציגה תצוגות חדשניות המעבירות חוויות נוגעות ללב המקדמות ערכים של הבנה ואמפתיה דרך האתגרים מיום ה-7 באוקטובר ומאז. לצד האתגרים מדגישה התערוכה מעשי ערבות הדדית ואחדות אזרחית שעלו מהאתגרים. 

‘מתעדים את ישראל: 75 שנות חזון’ של סוכנות הצילום 'מאגנום פוטוס' מאפשרת למבקרים לחוות את סיפורה של ישראל דרך נקודות המבט של צלמים נבחרים מהשנים הראשונות של המדינה ועד לתקופה המודרנית.

הצטרפו אלינו למסע מרתק.

11.8.2024, יום ראשון

מלחמת חרבות ברזל שפרצה בחג שמחה תורה ב-7/10 גרמה לאנשים רבים לתהות האם אנו לפני חורבן בית שלישי, זאת במיוחד על רקע הקיטוב העמוק שהיה טרום המלחמה בקרב מרבית אזרחי המדינה. מי לא זוכר את הפגנות הענק בעד ונגד הרפורמה המשפטית, סילוק מתפללים מתפילות יום כיפור בכיכר דיזינגוף ועוד. היום ערב ט' באב בו אנו מציינים את חורבן 2 בתי המקדש של העם היהודי ויציאתו לגלות של מאות שנים, אנו מתכנסים כדי לבחון כיצד שרדנו את התקופה הקשה שעברה על עמנו בעקבות האירועים שקדמו למלחמה, מלחמה שאנו עדיין בעיצומה עם אלפי הרוגים ופצועים, מאות חטופים ועשרות אלפים מפונים מבתיהם.
הצטרפו אלינו למוזיאון הסובלנות ירושלים, לשמוע את הפאנל המכובד אשר ידון בשאלות הנוגעות לתקווה ואמונה בשמירה על הבית השלישי. האירוע יתקיים במוזיאון הסובלנות 11 באוגוסט, 2024 בהרשמה מראש בלבד.

20 במאי, 2024

מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח מעבדת חדשנות פיננסית למען צמיחתה של כלכלת ישראל

מרכז מילקן לחדשנות בישראל אירח מעבדת חדשנות פיננסית במוזיאון הסובלנות ירושלים ב 18 ליוני, 2024. במסגרת מעבדת החדשנות נפגשו נציגים מקבוצות משקיעים מובילות בארץ ובחו"ל,  …

20 במאי, 2024

מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את עובדות עיריית ירושלים לרגל יום האישה, לציון הישגיהן בשנה החולפת

"כולכן נשות ברזל", אמר בפתח דבריו ראש עיריית ירושלים, משה ליאון. "לחלקכן יש בני זוג במילואים, ילדים בבית הספר, ולצד זאת אתן עובדות ונדרשות לתחזק את הבית", אמר. "זו עבודה קשה שלא נגמרת, אבל אתן עושות זאת הכי טוב שאפשר".

20 למאי, 2024

 מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את אירוע הגאלה של ELNET, למען ביטחונן של נשים וציון הישגיהן במערכת הביטחון

אירוע הגאלה של ELNET למען ביטחונן של נשים התקיים במוזיאון הסובלנות ירושלים, וכלל נאומים מעוררי השראה של נשים מובילות במערכת הביטחון בישראל, ובהשתתפות משלחת של חברות פרלמנט אירופיות, מנהיגות אזרחיות ופעילות חברתיות.

הצטרפו למסע שלנו לעבר עתיד סובלני יותר, הבנוי על הבנה וכבוד הדדי.
03 במרץ 2024
הדרוזים בישראל: סובלנות ואינטגרציה בזמן מלחמה
אני חובש כובעים רבים: כובע דרוזי, כובע ישראלי, כובע רפואי", אומר פרופ' סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת. "אבל במקום לדבר על איך להפריד ביניהם, המטרה שלי היא לשלב ביניהם
RABBI MARVIN HIER
2 בנובמבר 2023
Another double standard
מאמר דעה של הרב מרווין האייר, יו"ר משותף של מוזיאון הסובלנות שפורסם בג'רולם פוסט ב 2 לנובמבר, 2023
The museum building at daylights with birds in the sky

החזון שלנו

מוזיאון הסובלנות ירושלים ממוקם בלבה של העיר הקדושה לשלוש הדתות הגדולות. המוזיאון ממוקד בקידום סובלנות וכבוד האדם ועושה זאת באמצעות שיתוף הניסיון ההיסטורי של האנושות בכלל ושל העם היהודי בפרט. מייסדי המוזיאון מבקשים ליצור באמצעותו מקום של דיאלוג עוצמתי ומשמעותי בין יחידים מכל התרבויות והדתות.
״מגדלור בינלאומי של כבוד אנושי. מוזיאון הסובלנות ירושלים מבקש לטפח רשת בינלאומית בין קירותיו ומעבר להם, כדי ליצור עולם סובלני יותר לדורות הבאים״.
A picture of the museum with the lights on at night
The Museum with lights on at night

המשימה שלנו​

מוזיאון הסובלנות ירושלים פועל כ״שגרירות בינלאומית לשלום" על מנת לחזק את המוניטין של ישראל ושל העיר ירושלים בפרט ברחבי העולם, תוך בניית גשרים בין תרבויות ודתות מגוונות.
בתוך "האוהל הפתוח" והמנדט שקיבל על עצמו, מוזיאון הסובלנות יפעל לכנס אנשים מכל תחומי החיים על מנת לכונן שינוי המבוסס על ערכים אוניברסליים משותפים. יחד, נאתגר סוגיות כואבות כמו גזענות, אנטישמיות, אפליה, דעות קדומות, שנאה ואלימות מילולית ופיזית – וניצור מחר טוב יותר.
A picture showing an exhibition at the museum

תערוכות

בימים אלו עמל צוות התוכן של המוזיאון על פיתוח של סדרת תערוכות דיגיטליות שמטרתן לספק למבקרים חוויה מותאמת אישית בכלים חדשניים.
התערוכות ידגימו את המגוון האנושי והתרבותי הרחב הקיים בעולם ובישראל. המבקרים, יחידים וקבוצות, יהנו מחוויה אינטראקטיבית תוך התבוננות חדשה על סוגיות מוכרות, לוקאליות וגלובליות, באמצעות תוכן וחוויה ובשילוב טכנולוגיות חדשניות.
16 במאי 2023 – 30 באפריל 2024
׳מתעדים את ישראל: 75 שנות חזון׳
מסע בזמן לכבוד יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל: ישראל מבעד לעדשות המצלמה של צלמים בינלאומיים, ביניהם רוברט קאפה, דיוויד ״צים״ סימור, מיכה בר-עם, סיגלית לנדאו, אינגה מוראת׳ ואחרים.
A picture of the main staircase

מבנה
המוזיאון

מוזיאון הסובלנות ירושלים הוא מקום להתכנסות של אנשים מכל העולם, לדיון פתוח ובתחושה חמה ומקבלת. ארבעת הקירות הפתוחים ממלאים את החלל באור המשרה על המבקרים ברכה ונינוחות.
המוזיאון מעוצב בצורת יונה, ומייצג את החתירה של מייסדיו לשלום ותקווה לעתיד טוב יותר.מרכז הבניין הוא גרם המדרגות המונומנטלי, המצליח להמחיש באמצעים ארכיטקטוניים את המסר לפיו, סובלנות והבנה נובעות ממעורבות, הקשבה ומאמץ כן להבין את נקודת המבט של האחר.
The Museum
14 בדצמבר, 2023
אור בשולי הענן
תערוכת יצירות אומנות של נוער ירושלמי ונוער שמתארח מיישובים מפונים
10 בדצמבר, 2023
אגדת סת"ם
מעשה בסיפור שברח מן הדף – מעשייה מקורית בהשראת העיירה היהודית והחסידות
18 באוקטובר 2023
יום התנדבות למען החיילים
אירוע ההתנדבות הגדול התקיים במחסן לוגיסטי בגודל של 1,000 מטר מרובע שמוזיאון הסובלנות הקצה במיוחד עבור האירוע.
4-1 באוקטובר 2023
הצגות במוזיאון בחול המועד סוכות
סוכות מהסיפורים במוזיאון הסובלנות ירושלים! מוזיאון הסובלנות מזמין אתכם לבלות עם המשפחה בהצגות המעולות של תיאטרון הקרון.
18 באוקטובר 2023
יום התנדבות למען החיילים

אירוע ההתנדבות הגדול התקיים במחסן לוגיסטי בגודל של 1,000 מטר מרובע שמוזיאון הסובלנות הקצה במיוחד עבור האירוע.

flag

מוזיאון הסובלנות ירושלים משתתף בצער המשפחות השכולות ומייחל לשובם של החטופים.
אנו מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את כוחות ההצלה והביטחון.
יחד ננצח!

logoMuseum
דילוג לתוכן