museum logo
"מגדלור בינלאומי
של כבוד אנושי"

אירועים

4 לאפריל, 2024
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את אירוע בני ובנות מצווה השנתי של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל
ב 4 לאפריל 2024 קיימנו במוזיאון הסובלנות ירושלים את אירוע בני ובנות מצווה השנתי של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, ובמסגרתו 48 יתומי צה"ל וכוחות הביטחון שאיבדו את יקיריהם במערכות ישראל, חגגו בר ובת מצווה במוזיאון.
12 במרץ, 2024
כנס מנהלי בתי ספר ומפקחים מבת ים
"אתם חזקים יותר ממה שאתם חושבים", אמר תא"ל במיל' דדי שמחי, אביו של גיא, שנרצח ב-7 באוקטובר לאחר שהציל יותר מ-30 בליינים בפסטיבל הנובה. שמחי דיבר בפני מנהלי בתי ספר ומפקחים מבת ים שהגיעו לכנס במוזיאון הסובלנות ירושלים.
28 בפברואר, 2024
חזקים יחד: משלחת ELNET של חברי פרלמנט אירופיים מבקרת במוזיאון הסובלנות ירושלים
"אם יש דבר אחד חיובי במהלך 145 הימים האחרונים, הוא שלאחר שראינו את הגרוע מכל באנושות, ראינו את הטוב ביותר באנושות", אמר ג'ון פולין, אביו של החטוף הרש גולדברג-פולין, באירוע של ELNET, רשת המנהיגות האירופית, שהתקיים במוזיאון הסובלנות ירושלים ב-28 בפברואר
18 בפברואר, 2024
כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב ב-18 בפברואר. באירוע השתתפו מנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושגריר ארצות הברית בישראל ג'ק לו.
03 במרץ 2024
הדרוזים בישראל: סובלנות ואינטגרציה בזמן מלחמה
אני חובש כובעים רבים: כובע דרוזי, כובע ישראלי, כובע רפואי", אומר פרופ' סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת. "אבל במקום לדבר על איך להפריד ביניהם, המטרה שלי היא לשלב ביניהם
RABBI MARVIN HIER
2 בנובמבר 2023
Another double standard
מאמר דעה של הרב מרווין האייר, יו"ר משותף של מוזיאון הסובלנות שפורסם בג'רולם פוסט ב 2 לנובמבר, 2023
The museum building at daylights with birds in the sky

החזון שלנו

מוזיאון הסובלנות ירושלים ממוקם בלבה של העיר הקדושה לשלוש הדתות הגדולות. המוזיאון ממוקד בקידום סובלנות וכבוד האדם ועושה זאת באמצעות שיתוף הניסיון ההיסטורי של האנושות בכלל ושל העם היהודי בפרט. מייסדי המוזיאון מבקשים ליצור באמצעותו מקום של דיאלוג עוצמתי ומשמעותי בין יחידים מכל התרבויות והדתות.
״מגדלור בינלאומי של כבוד אנושי. מוזיאון הסובלנות ירושלים מבקש לטפח רשת בינלאומית בין קירותיו ומעבר להם, כדי ליצור עולם סובלני יותר לדורות הבאים״.
A picture of the museum with the lights on at night
The Museum with lights on at night

המשימה שלנו​

מוזיאון הסובלנות ירושלים פועל כ״שגרירות בינלאומית לשלום" על מנת לחזק את המוניטין של ישראל ושל העיר ירושלים בפרט ברחבי העולם, תוך בניית גשרים בין תרבויות ודתות מגוונות.
בתוך "האוהל הפתוח" והמנדט שקיבל על עצמו, מוזיאון הסובלנות יפעל לכנס אנשים מכל תחומי החיים על מנת לכונן שינוי המבוסס על ערכים אוניברסליים משותפים. יחד, נאתגר סוגיות כואבות כמו גזענות, אנטישמיות, אפליה, דעות קדומות, שנאה ואלימות מילולית ופיזית – וניצור מחר טוב יותר.
A picture showing an exhibition at the museum

תערוכות

בימים אלו עמל צוות התוכן של המוזיאון על פיתוח של סדרת תערוכות דיגיטליות שמטרתן לספק למבקרים חוויה מותאמת אישית בכלים חדשניים.
התערוכות ידגימו את המגוון האנושי והתרבותי הרחב הקיים בעולם ובישראל. המבקרים, יחידים וקבוצות, יהנו מחוויה אינטראקטיבית תוך התבוננות חדשה על סוגיות מוכרות, לוקאליות וגלובליות, באמצעות תוכן וחוויה ובשילוב טכנולוגיות חדשניות.
16 במאי 2023 – 30 באפריל 2024
׳מתעדים את ישראל: 75 שנות חזון׳
מסע בזמן לכבוד יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל: ישראל מבעד לעדשות המצלמה של צלמים בינלאומיים, ביניהם רוברט קאפה, דיוויד ״צים״ סימור, מיכה בר-עם, סיגלית לנדאו, אינגה מוראת׳ ואחרים.
A picture of the main staircase

מבנה
המוזיאון

מוזיאון הסובלנות ירושלים הוא מקום להתכנסות של אנשים מכל העולם, לדיון פתוח ובתחושה חמה ומקבלת. ארבעת הקירות הפתוחים ממלאים את החלל באור המשרה על המבקרים ברכה ונינוחות.
המוזיאון מעוצב בצורת יונה, ומייצג את החתירה של מייסדיו לשלום ותקווה לעתיד טוב יותר.מרכז הבניין הוא גרם המדרגות המונומנטלי, המצליח להמחיש באמצעים ארכיטקטוניים את המסר לפיו, סובלנות והבנה נובעות ממעורבות, הקשבה ומאמץ כן להבין את נקודת המבט של האחר.
The Museum
14 בדצמבר, 2023
אור בשולי הענן
תערוכת יצירות אומנות של נוער ירושלמי ונוער שמתארח מיישובים מפונים
10 בדצמבר, 2023
אגדת סת"ם
מעשה בסיפור שברח מן הדף – מעשייה מקורית בהשראת העיירה היהודית והחסידות
18 באוקטובר 2023
יום התנדבות למען החיילים
אירוע ההתנדבות הגדול התקיים במחסן לוגיסטי בגודל של 1,000 מטר מרובע שמוזיאון הסובלנות הקצה במיוחד עבור האירוע.
4-1 באוקטובר 2023
הצגות במוזיאון בחול המועד סוכות
סוכות מהסיפורים במוזיאון הסובלנות ירושלים! מוזיאון הסובלנות מזמין אתכם לבלות עם המשפחה בהצגות המעולות של תיאטרון הקרון.
18 באוקטובר 2023
יום התנדבות למען החיילים

אירוע ההתנדבות הגדול התקיים במחסן לוגיסטי בגודל של 1,000 מטר מרובע שמוזיאון הסובלנות הקצה במיוחד עבור האירוע.

flag

מוזיאון הסובלנות ירושלים משתתף בצער המשפחות השכולות ומייחל לשובם של החטופים.
אנו מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את כוחות ההצלה והביטחון.
יחד ננצח!

logoMuseum
דילוג לתוכן