museum logo

צילום: צחי קראוס

מוזיאון הסובלנות ירושלים גאה להציג:

חזקים יחד: משלחת ELNET של חברי פרלמנט אירופיים מבקרת במוזיאון הסובלנות ירושלים

28 בפברואר, 2024

"אם יש דבר אחד חיובי במהלך 145 הימים האחרונים, הוא שלאחר שראינו את הגרוע מכל באנושות, ראינו את הטוב ביותר באנושות", אמר ג'ון פולין, אביו של החטוף הרש גולדברג-פולין, באירוע של ELNET, רשת המנהיגות האירופית, שהתקיים במוזיאון הסובלנות ירושלים ב-28 בפברואר.


ג'ון ורעייתו רייצ'ל גולדברג נאמו בפני חברי הפרלמנט האירופי ממדינות שונות, ביניהן אסטוניה, ליטא ולטביה, ובפני תומכי ישראל מגרמניה ומארצות הברית. הנוכחים הדביקו על דש חולצתם מדבקה עם המספר "145" כדי להביע את הזדהותם עם החטופים בעזה.

רייצ'ל, המוכרת ברחבי העולם בחוסנה ובמחויבותה הבלתי מתפשרת למען שחרור בנה, באמצעות אינספור ראיונות לתקשורת, נחנקה מדמעות כשאמרה למשלחת כי בכל יום היא צריכה להעמיד פנים שהיא אנושית. "אני חייבת ללבוש תחפושת של אדם נורמלי כדי להילחם על בני". באמונה שלמה אמרה רייצ'ל לקהל שבכל יום היא ממשיכה להתעורר ולומר את תפילת מודה אני, "אני אומרת תודה כל יום על עוד יום כדי להיות מסוגלת לעשות משהו טוב עבור הבן שלי".

רייצ'ל וג'ון אמרו שהם ממשיכים לעבוד 20 שעות ביום כדי להשיב את בנם האהוב הביתה. "אנחנו אומרים כי כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. ובכן, יש לנו 134 עולמות להציל", הכריזה רייצ'ל בפני הקהל הנפעם.

ג'ון סגר במילות עידוד ואמר "אנחנו עושים מה שכל ההורים היו עושים עבור הילד שלהם. אנחנו צריכים להמשיך למען עצמנו, ולמען המיליונים שתומכים בנו ברחבי העולם".

חברי ELNET ביקור בישראל בקיבוצים שהותקפו על ידי החמאס ונפגשו עם ההנהגה הפוליטית והצבאית במטרה לדון בקשר העמוק ובאינטרסים ההדדיים בין ישראל לאירופה ולקדם מדיניות פרו-ישראלית במדינותיהם.

חברת הפרלמנט הליטאית Dovile Sakaliene, ציינה בפני המשלחת "כמה חשובה הסובלנות לעולמנו. כאוטיסטית, אני יודעת מה זה לחוות דעות קדומות ולקבל יחס מפלה רק בגלל היותי שונה, לכן אני יכולה רק לדמיין איך זה לחיות במציאות שבה כל אומה עם יכולת כלשהי רוצה להרוס ולמחוק את המדינה שלך (ישראל)". היא קראה למשתתפים ולאומות העולם "להתאחד יחד. זו הדרך היחידה שלנו לשרוד".

יו"ר ועדת החוץ של לטביה, חבר הפרלמנט Rihards Kols, נשא נאום חוצב להבות על נפילת הדמוקרטיות בעולם. "במשך 17 שנים ברציפות מדד הדמוקרטיה של הארגון הבין-לאומי Freedom House נמצא בירידה, וכיום רק 20% מאזרחי העולם חיים במדינות חופשיות".

הוא קרא לפעולה נחרצת בכל הנוגע למאבק ברוע בעולם, והדגיש את תמיכת ארצו באוקראינה במלחמתה נגד רוסיה ואת תמיכתם בישראל במלחמתה נגד חמאס. "אם אתה מהסס, זו חולשה", קרא קולס.

בתום האירוע זכתה המשלחת לסיור מודרך במוזיאון והתרשמה עמוקות מהמבנה המרשים

 

אירועים נוספים

18 בפברואר, 2024
כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב ב-18 בפברואר. באירוע השתתפו מנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושגריר ארצות הברית בישראל ג'ק לו.
11 בפברואר, 2024
"באור ולא בבור" – הרצאתה של איריס חיים, אמו של יותם חיים ז"ל שנחטף לעזה
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את איריס חיים, אמו של יותם חיים ז"ל שנחטף לעזה ונורה בשוגג ע"י חיילי צה"ל בהרצאתה המרתקת "באור ולא בבור".
25 בינואר, 2024
כנס מפקחים במשרד החינוך בנושא מצוינות
מצוינות וסובלנות – הכנס התקיים בהשתתפות כ- 200 מפקחים ממחוז מרכז במשרד החינוך ועסק במיצוי מצוינות.
דילוג לתוכן