museum logo

צילום: צחי קראוס

 

מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח מעבדת חדשנות פיננסית למען צמיחתה של כלכלת ישראל

18 ליוני, 2024

מרכז מילקן לחדשנות בישראל אירח מעבדת חדשנות פיננסית במוזיאון הסובלנות ירושלים ב 18 ליוני, 2024. במסגרת מעבדת החדשנות נפגשו נציגים מקבוצות משקיעים מובילות בארץ ובחו"ל, לרבות Apollo Global Management , Aon Israel, Clarity Capital ,Goldrock Capital, Phoenix GroupOurCrowd ובורסת תל אביב ליום של אסטרטגיה ותכנון עם נציגים מהאזור כדי להזניק את כלכלת ישראל באמצעות חדשנות פיננסית, תוך יצירת שיתופי פעולה והענקת תמיכה לעסקים קטנים.

ההתמקדות הייתה באזורים שהושפעו באופן ישיר מהמלחמה, כמו עוטף עזה, הנגב המערבי ואשכול הצפון, לצד פוטנציאל להרחיב את הלמידה ממעבדת החדשנות לטובת הצפון ואזורים אחרים ברחבי ישראל.

ג'ונתן מדבד, מנכ"ל OurCrowd, שיתף מסר אופטימי לגבי עתיד הטכנולוגיה, כולל כיצד טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית ומחשוב קוונטי ישנו את העולם. "ישראל הולכת לשחק תפקיד ענק בזה", אמר.

היום כלל פאנלים בנושאים שונים אשר התעמקו בעבודה שמרכז מילקן מסייע לבצע עם שותפיו השונים ברחבי הארץ, כולל מחקרי מקרה כמו עוגן ו-ReGrow.

עוגן, המלווה החברתית המובילה בישראל, הוצגה בכנס כדוגמה מצוינת לשימוש במודלים משולבים של מימון להשקעה משפיעה ולתועלת חברתית. 

עם מורשת של 34 שנים, עוגן מקדמת רווחה פיננסית והזדמנויות לקהילות המוחלשות בישראל, מנהלת תיק אשראי של 560 מיליון ש"ח ומעניקה למעלה מ-2 מיליארד ש"ח של הלוואות בריבית אפסית וריבית נמוכה לעסקים קטנים ולמלכ"רים, ואנשים עם היסטוריית אשראי מועטה.  

משה דניאל, משנה למנכ"ל עוגן, אמר כי "בעוגן, אנו מחויבים לחזק את החוסן הפיננסי של ישראל על ידי שילוב הון פילנתרופי, ציבורי ופרטי ליצירת פתרונות של הלוואות ברי קיימא. על ידי טיפוח הכלה פיננסית וצמיחה כלכלית באמצעות מודלים משולבים של מימון, אנו שואפים לבנות ישראל חזקה ועמידה יותר".

ReGrow היא יוזמה חדשה שנוסדה בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר, במטרה לסייע לחקלאים שהציוד והאדמות החקלאיות שלהם הושמדו על ידי מחבלי חמאס. עד היום, הם סיפקו סיוע בשווי מיליוני דולרים לחקלאים בצורת הלוואה הניתנת לדחייה, מה שמאפשר להם להחזיר את הסכום כשהם מצליחים לייצר מספיק הכנסה במהלך ההתאוששות.

יעדי השקעה אפשריים נוספים לפיתוח הוצגו על ידי מינהל ההבראה הלאומי, אשכול הנגב המערבי ועסקים וקהילות ברחבי האזור.

מרכז החדשנות של מילקן, שבסיסו במכון ירושלים למחקרי מדיניות, מתמחה בפיתוח פתרונות מבוססי שוק לאתגרים הכלכליים השונים של ישראל במטרה להפוך אותה למעצמה כלכלית עולמית בפיתוח בר קיימא המאפשר יצירת מקומות עבודה והקמת הון. 

אפולו שימשה נותנת חסות ראשית של מעבדת החדשנות הפיננסית, שהתהוותה בעקבות דיונים ראשוניים בוועידה העולמית של מכון מילקן "עיצוב עתיד משותף" במאי 2024 בלוס אנג'לס. סדנת טרום-מעבדה קודמת שהתארחה על ידי Apollo Global Management בניו יורק בפברואר 2024, חקרה פתרונות כלכליים מותאמים לעסקים קטנים, תשתיות וטכנולוגיות.

אירועים נוספים

20 במאי, 2024

מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את עובדות עיריית ירושלים לרגל יום האישה, לציון הישגיהן בשנה החולפת

"כולכן נשות ברזל", אמר בפתח דבריו ראש עיריית ירושלים, משה ליאון. "לחלקכן יש בני זוג במילואים, ילדים בבית הספר, ולצד זאת אתן עובדות ונדרשות לתחזק את הבית", אמר. "זו עבודה קשה שלא נגמרת, אבל אתן עושות זאת הכי טוב שאפשר".

14 במאי, 2024

"באור ולא בבור" – הרצאתה של איריס חיים, אמו של יותם חיים ז"ל שנחטף לעזה
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את איריס חיים, אמו של יותם חיים ז"ל שנחטף לעזה ונורה בשוגג ע"י חיילי צה"ל בהרצאתה המרתקת "באור ולא בבור".

18 בפברואר, 2024

כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים
מוזיאון הסובלנות ירושלים אירח את כנס הפסגה השנתי של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב ב-18 בפברואר. באירוע השתתפו מנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושגריר ארצות הברית בישראל ג'ק לו.
דילוג לתוכן